Kendin Yap: Yaratıcı Yatak Başları

Kendin Yap: Yaratıcı Yatak Başları

2348
main

Yatak odanıza size özel bir tasarım katmak istemez misiniz? Kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz birbirinden güzel yatak başı modelleri için parlak fikirlerimiz var. Tatlı rüyalar…

İskandinav havası


Fotoğraflar: Elledecoration.se

Yataklarımızın hem konfor hem de estetiksel sebeplerle bir yatak başına ihtiyacı olduğu kesin. Standartların dışına çıkıp kendi projemizi yaratmaya karar verdiysek ilk seçeneğimizle başlayalım: Kontrplak ve osb parçalar ile kolayca bir yatak başına sahip olabilirsiniz. Bu parçaları hazır ölçüde alabilir ya da istediğiniz boyutta kestirebilir, dilerseniz raf ekleyebilir, aydınlatmalar takabilirsiniz. Mümkünse duvara sabitlemeniz daha güvenli olacaktır.

Nesnenin reenkarnasyonu


Fotoğraflar: Eudecoro.com.br / Mobly.com.br

Eski bir kapının yatak başına dönüşümü büyülü değil mi? Obje olarak yaşadığı reenkarnasyon bir yana, yatak odanızda alışılmadık bir stilin kapısını da aralıyor olacak bu girişim.

Geri dönüşüm zamanı


Fotoğraflar: Deco-cool.com / Wayfair.com
Eski parçalarla yatak başı tasarımı sadece kapılarla sınırlı değil. Eski bir duvar ya da tavan süslemesi ve bahçe çiti de birkaç basit dokunuşla yatak başı haline getirebilirsiniz. Bu parçaları renklendirebilir, farklı fonksiyonlar da ekleyebilirsiniz.

Yumuşak yöntemler


Fotoğraflar: Laredoute.fr / Headboards.ltd.uk
Duvara sabitleyerek bir askı sistemi hazırlayıp yastık ve minderleri asarak yumuşak bir yatak başına sahip olabilirsiniz. Bu parçaları dilediğiniz zaman çıkarıp yıkayabilirsiniz üstelik. Diğer yöntemlere göre nispeten kolay ve minimal bir uygulama.

Biraz illüzyon


Yatağın arkasındaki duvara renk ya da desen uygulamaları yapmak rüyalarınızı hareketlendirebilir! Eğer düz bir duvara ve çizim yeteneğine sahipseniz sizi engelleyecek hiçbir şey yok. Pek tabii hazır yapışkan ve çıkartmalardan ya da duvar kağıtlarından da faydalanabilirsiniz.

Fonksiyonel seçim


Yatak başını sadece estetik bir seçim olarak değil aynı zamanda fonksiyonel bir tasarım olarak da değerlendirebilirsiniz. Başucunuza kurgulayacağınız bu uygulama için hazır raf sistemlerinden ya da geri dönüşüm adına meyve kasalarından faydalanabilirsiniz. Her şekilde sonuç tamamen sizin keyfinize göre şekillenecek.

Kumaş kaplama


İster büyük yekpâre bir parçayı isterseniz ufak birkaç parçayı kumaş kaplayıp duvarınıza sabitleyebilirsiniz. Fonksiyonellikten ziyade estetik bir çözüm sunan bu yöntemler dilediğiniz desen ve renkleri bir arada kullanabilirsiniz.

İLGİLİ ÜRÜNLER

İlgili Yazılar