Kedi Dostlarımıza Tasarlayabileceğimiz 7 Örnek Yuva

Kedi Dostlarımıza Tasarlayabileceğimiz 7 Örnek Yuva

4567
main

Dünya onlarla çok daha güzel, sevgi dolu. Sokakta yaşayan kedi dostlarımız bizim dünyamızı güzelleştiriyorken biz de yardım eli uzatıp, onlara kendi ellerimizle birbirinden sıcak ve tatlı yuvalar hazırlayabiliriz. Kedi evleri için birbirinden değişik seçenek mevcut.

1. Plastik kutudan yuvaya

Fotoğraf: Petprojectblog.com

Evde bulunan plastik bir kutuyu onun için bir malikâneye çevirebilirsiniz. Maket bıçağıyla bir tarafında basit bir giriş kapısı açın. İçine yumuşak bir yatak ekleyin. Yağmur ve kardan etkilenmeyen kedi evi hazır!

2. Geri dönüşüme devam

Fotoğraflar: Shared.com / Instructables.com

Buna benzer bir çalışmayı, eski bir buzluk ya da strafor kutu ile de yapabilirsiniz. Yine temel düşünce havadan etkilenmemesi için mümkün mertebe üstten değil yandan kapı açmak ve içeride uyuyabileceği yumuşak bir alan yaratmak. Dilerseniz boyayarak renklendirebilirsiniz bu evleri.

3. Şık ağaç ev

Fotoğraflar: Coolcattreeplans.com / Pinterest.com

Meyve kasalarını, eski fıçıları sokak kedileri için birer ağaç eve dönüştürebilirsiniz. Su geçirmemeleri ve soğuktan daha iyi korunmaları için içine strafor ve naylon döşemeyi unutmayın. Dünyanın en ucuz ağaç evi tasarımı.

Bunu da okuyun: Kediseverlerin İşine Çok Yarayacak 8 Telefon Uygulaması
Dijital çağın nimetlerinden tam olarak yararlandığınıza emin misiniz? Eğer kedilerle tutkulu bir ilişkiniz varsa, bu akıllı telefon uygulamalarına göz atmanızı öneririz.

4. Sihirli kutular


Fotoğraf: Etsy.com

Havalar biraz daha ısınmış ve hava koşullarıyla daha az sorunlarımız varsa, karton kutularla kedi evi yapmak mümkün. Karton kutular kolayca kesip şekillendirilebilir ve boyanabilir. İçlerine yine yumuşak bir yatak yerleştirmeyi unutmayın.

5. Kamp zamanı


Fotoğraflar: Woonblog.typepad.com / Etsy.com

Yine hava sıcaklığının yüksek olduğu bir mevsim tasarımı var karşımızda. Su geçirmeyen kumaşlardan faydalanarak da yapılabilir bu iş. Bir kedi çadırı yapmak için ihtiyacınız olan şeyler, kumaş, beş adet ahşap ya da metal çubuk, dikiş seti, kalın bir ip ve makas. Çubukları tepeden birleştirip bağladıktan sonra kumaşı etrafına sarıp sabitleyin ve sokak kedilerine çocukluklarını armağan edin!

6. Eskilerde hayat var


Fotoğraf: Mashable.com

Evde kullanmadığınız ve atmak istediğiniz pek çok eşya kedi için yuva olabilir. Özetle birinin çöpü diğerinin hazinesi. Çöpe gidecek eski bir konsol ya da valiz pek tabii bir can için yuva olabilir. Tasarımı önce fonksiyonel düşünün, süsleme kısmına ikinci aşamada geçin.

7. Kendi tasarımınız

Fotoğraflar: Muyingenioso.com / Bloglovin.com

İlgili Yazılar