Evinize Yazı Palmiye Trendi İle Taşıyın

Evinize Yazı Palmiye Trendi İle Taşıyın

855
main

Palmiyelerin hışırtısıyla dolu yaz gecelerini evinizin içine taşımak için önerilerimize kulak verin. Yeşilin gücü sizinle olsun!

Pantone yılın rengi olarak Greenery’i belirlediğinden beri yeşil ve tonları, yaprak ve ağaç figürleri sıkı bir geri dönüş yaptı. Evlerimizde daha fazla bitkiye ve çağrışımına yer veriyoruz. Palmiye deseninden ilham alıp, palmiye ailesinden canlı bir bitkiyi yeşilin güzel bir tonuyla birleştirmek harika bir fikir!

Yastıklara çok yakışıyor

Fotoğraflar: Contemporist.com

Palmiye desenleri , itiraf edelim, en çok yastıklara yakışıyor. Çoğunlukla beyaz zemin üzerine yeşil palmiye yaprakları, hemen her eve ve koltuğa uyum sağlayacak şıklıkta. Üstelik iç açıcı ve sıcak…

Bunu da okuyun: Evinizin Havasını Temizleyecek 12 Ev Bitkisi
Havayı temizleyip nemlendiren yeşil bitkilere evinizde yer vererek daha temiz bir hava yaratabileceğinizi biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalara göre bazı bitkiler, ferah bir mekân yaratmakta hava temizleme makineleri kadar etkili.

Kendin yap

Fotoğraf: Inspiredbycharm.com

Hem özel organizasyonlarda hem de kalıcı olarak evin her köşesinde kendi ellerinizle yapacağınız palmiye deseni ilhamlı işler mevcut. İster yeşil kağıtlardan palmiyeler keserek bir iple raf ve duvarları döşeyin, isterseniz stencil mantığıyla şablonlar çıkarıp tüm yüzeyleri sprey boya yardımıyla palmiyelerle doldurun.

Duvar kağıdı, özellikle de banyolar için

Fotoğraflar: Mydomaine.com , Betterdecoratingbible.com

Palmiye deseni, duvar kağıtlarında oldukça başarılı ve yaygın. Evin her bölümüne yakışsa da sanıyoruz banyo en başarılı duranı.

Sanatsal palmiyeler

Fotoğraf: Gittigidiyor.com

Duvarlarınızda sanat eseri olarak palmiye yapraklarını ağırlamak için birkaç seçeneğiniz var. Gerçek bir palmiye yaprağını çerçeve içinde kullanabilir, bir palmiye yaprağı fotoğrafı ya da resmini çerçeveletebilir ya da hazır alabilirsiniz. Eğer kendinize güveniyorsanız sizin resmetmeniz de seçenekler arasında.

Kaplayın, kaplatın

Fotoğraflar: Therichmond.net / Abeautifulmess.com

Palmiye desenli yapışkanlı folyo ile mobilyalarınızı kaplamak da oldukça parlak bir fikir. Palmiye desenli kumaşlarla da koltuk ya da puflarınızı kaplatabilirsiniz.

İlgili Yazılar