Yüz Filtreleri Artık Instagram Canlı Yayınlarında

Yüz Filtreleri Artık Instagram Canlı Yayınlarında

834
main

Instagram, canlı videolarda yüz filtrelerini kullanıma sunacağını duyurdu. Artık, kamerada bulunan bütün yüz filtreleri Instagram kullanıcılarına daha eğlenceli anlar yaşatmaya yardımcı olmak için canlı yayınlarda da kullanılabilecek.

İnsanlar, yüzlerine parıltılı yıldızlar ekleyerek, kedi yavrusu veya tavşan gibi davranarak, yani istedikleri şekilde arkadaşlarıyla ve takipçileriyle anında filtrelerle oynayabilecek. Yüz filtreleri canlı yayın sırasında veya yayına başlamadan önce seçilebilecek.

Canlı videolarda yüz filtrelerini kullanmak için, yayından önce veya yayın esnasında sağ alt köşedeki yüz simgesine dokunmak yeterli. Yeni bir görünüşe göz atmak istenildiğinde filtreye dokunup, istenilen tüm filtrelerle denemeler yapmak mümkün.

Bu gelişmeyle birlikte, bu haftaya özel yayınlanacak filtreyle beraber tüm yüz filtreleri artık canlı yayınlarda kullanılabilecek. Canlı videolara özel yeni güneş gözlüğü yüz filtresinin merceklerine yansıyan görüntüyü değiştirmek için dokunmak yeterli olacak.

Yazar Hakkında

Gazeteciliğe 1996'da, PC Magazine Türkiye’de muhabir olarak başlayan Erdal Kaplanseren; Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Posta ve Hürriyet gazetelerinde teknoloji yazarlığı ve editörlüğü yaptı. PC Magazine, .net ve PCnet gibi dergilerde editörlük ve yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. Kariyerine Radyo Kozmos, NTV Radyo ve CNBC-e ile farklı mecralar ekledi. Hürriyet ve Doğan Burda gruplarında dijital yayıncılık konusunda görevler aldı, yöneticilik yaptı. 2014'te Doğan Grubu'ndan ayrılarak kendi içerik girişimi olan Layka'yı kurdu. Dijital yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra Tekno TV adlı video blogu ile Teknolog.com adlı teknoloji haber blogunu hazırlıyor.

İlgili Yazılar