Yeni Samsung Gear VR Türkiye’de Satışa Çıkıyor

Yeni Samsung Gear VR Türkiye’de Satışa Çıkıyor

593
main

 

Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü Samsung Gear VR, geliştirilmiş modeli ile Türkiye pazarında satışa çıkıyor. Çok yakında GittiGidiyor dükkanlarında görmeye başlayacağımız bu yeni cihaz, sanal gerçekliğin büyüsünü evlerimize taşıyacak.  Kısa süre önce tanıttığı Galaxy Note 8 modeliyle dikkatleri tekrar üzerine çeken Samsung, Oculus tarafından desteklenen kontrol cihazına sahip sanal gerçeklik gözlüğü yeni Gear VR’ı Türkiye’de satışa çıkaracağını duyurdu.

Yeni Gear VR ile gelen kontrol cihazı, ergonomik ve yuvarlak hatlı tasarımı sayesinde tek elle rahat bir kullanım sağlıyor. Kontrol cihazının üzerinde yer alan Ana Ekran, Ses ve Geri tuşları sayesinde kullanıcılar ihtiyaç duyabilecekleri fonksiyonlara kolayca ulaşabiliyor.

Yeni Gear VR; kapsamlı bir izleme deneyimi için 101 derece FOV’a (Görüş Alanı) sahip 42mm’lik lensler ve hareketli görüntüye bağlı olarak ortaya çıkabilen baş ağrısını en aza indirmek için geliştirilmiş teknolojisi ile geliyor.Kontrol cihazına sahip yeni Gear VR, dâhili dönüştürücüsüyle hem mikro USB hem de USB Type-C destekliyor. Gear VR ayrıca, kullanılmadığı zamanlarda kumandayı taşımak için başlık üzerinde bir kayışa da sahip.Samsung Gear VR’nin en son sürümünün uyumlu olarak çalıştığı modeller arasında; Galaxy Note8, S8+, S8, S7, S7 edge, Note5, S6 edge+, S6 ve S6 edge bulunuyor.

Yeni Samsung Gear VR Teknik Özellikleri

Kontrol Cihazlı
Samsung Gear VR
Kontrol cihazı
Ölçüler / Ağırlık 207.8 x 122.5 x 98.6mm / 345g Ölçüler / Ağırlık 108.1 x 48.1 x 38.2mm / 64.3g
Optik lens Φ42, FOV 101º x6.25 Kontrol & Fonksiyonlar Touchpad (Tıklanabilir), Tetik, Ana Ekran Tuşu, Geri Tuşu, Ses Tuşu
Sensörler İvme Ölçer, Jiroskop, Mesafe Sensörü Sensörler İvme Ölçer, Jiroskop, Manyetik
Uyumluluk Galaxy Note8, S8+, S8, S7, S7 edge, Note5, S6 edge+, S6, S6 edge Pil AAA Pil * 2ea (1000mAh, ortalama günlük 2 saatlik kullanımla 40 güne kadar dayanır)

Yazar Hakkında

Gazeteciliğe 1996'da, PC Magazine Türkiye’de muhabir olarak başlayan Erdal Kaplanseren; Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Posta ve Hürriyet gazetelerinde teknoloji yazarlığı ve editörlüğü yaptı. PC Magazine, .net ve PCnet gibi dergilerde editörlük ve yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. Kariyerine Radyo Kozmos, NTV Radyo ve CNBC-e ile farklı mecralar ekledi. Hürriyet ve Doğan Burda gruplarında dijital yayıncılık konusunda görevler aldı, yöneticilik yaptı. 2014'te Doğan Grubu'ndan ayrılarak kendi içerik girişimi olan Layka'yı kurdu. Dijital yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra Tekno TV adlı video blogu ile Teknolog.com adlı teknoloji haber blogunu hazırlıyor.

İlgili Yazılar