Televizyonda LG mi Samsung mu?

Televizyonda LG mi Samsung mu?

3393
LG mi Samsung mu

Televizyon, tüm yaşam alanlarında olmazsa olmaz elektronik cihazlar arasında ilk sırayı alıyor. Öyle ki aileler televizyonu adeta ailenin bir ferdi olarak görüyor. Tüplü ekranlardan sayısız özellikleri bir araya toplayan ekranlara geçiş baş döndürücü bir hızla devam ediyor. Bu geçişte LG mi Samsung mu almalıyım sorusu gündeme geliyor.

Farklı özellik ve boyutlardaki televizyon modelleri arasında seçim yaparken basit bir model yeterli mi yoksa adeta bir bilgisayar gibi kullanılabilen Smart TV mi gerekli karar vermek gerekiyor. Türkiye’de en çok tercih edilen televizyon markalarının başında Samsung ve LG geliyor. Peki, LG mi Samsung mu? Marka seçimini yapmadan önce blog yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Smart TV televizyonlar, LED televizyon modelleri, büyük ekranlar, küçük ekranlar, Curved televizyon modelleri… Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte televizyon modellerinde çeşitlilik artıyor. Her zevke ve bütçeye hitap eden televizyon modelleri arasında seçim yapmak zahmetli olabiliyor. 3D özelliği, smart tv özelliği, HDMI bağlantı seçenekleri öne çıkıyor. Modern tasarımları, yüksek enerji verimliliği sınıfları, HDR teknolojileri ile çeşitlenen televizyon pazarında rekabet hiç durmuyor. Pazarın iki büyük oyuncusu Samsung ve LG, her bütçeye ve zevke uygun seyir deneyimi sunuyor. İhtiyacına ve evinin mimari özelliklerine uygun televizyona kavuşmak isteyenler televizyonda LG mi Samsung mu kararsız kalabiliyor.

LG televizyonların öne çıkan özellikleri

Dünyanın en büyük teknoloji üreticileri arasında bulunan LG’nin TV modelleri farklı özelliklerde farklı tasarımlarla sunuyor. Orta segmentten başlayıp üst segmente dek uzanan LG TV modelleri, onlarca farklı teknolojiyi içinde barındırıyor. LG’nin HD Ready, Full HD, Ultra HD, Super Ultra HD görüntü kalitesi vaat eden televizyon modelleri, görüntü kaliteleri ile olduğu gibi akıllı olmalarıyla da kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

109 ekrandan 160 ekrana kadar yüzlerce çeşitteki LG televizyon modellerinin her biri ayrı bir yenilik taşıyor. Markanın OLED, UHD ve LED TV modelleri, LG teknolojisi ile donatılmış olarak sunuluyor. LG televizyon modellerinin bazıları WebOS işletim sistemi ile öne çıkarken bazıları LG ThinQ yapay zekâ sistemi ile öne çıkıyor. Yeni nesil teknoloji ve araçlarla yüksek entegrasyon sağlayan bağlantı özellikleri, güçlü ses ve görüntü performansı, etkileyici fiziksel tasarımı ve ihtiyaçları karşılayan detaylar LG televizyon özellikleri arasında bulunuyor.

LG OLED serisi, Wİ-Fİ ve Bluetooth üzerinden erişim olanakları sağlıyor. USB bağlantı desteği de sunan LG OLED serisi, pratik ve anlaşılır TV ara yüzüyle her yaştan kullanıcıya hitap ediyor. 55, 65 ve 77 inç ekran boyutu seçeneklerine sahip olan seri, duvar ve stant tipi kullanımlara uygun tasarım detaylarıyla evlerin tarzını yansıtmaya da olanak tanıyor.

LG Nanocell 4K TV modelleri, içeriğin en küçük noktasına bile özel bir aydınlatma işlemi uygulayarak yüksek görüntü kalitesi sunuyor. Super UHD özellikli cihazlar, görüntü aydınlatma seviyelerinin ayarlanabilir olması ve 3840 x 2160 piksel çözünürlükleri ile gerçekçilik, canlılık arayan sinema aşığı ve oyun tutkunlarının beğenisini kazanıyor.

Bol giriş ve çıkış alternatifi göz dolduruyor

LG 4K TV modelleri, USB giriş yuvaları ve medya oynatıcıları sayesinde harici hard diskleri ve flash bellekleri tanıyıp her türlü dosyayı doğrudan kendi uygulamaları aracılığıyla çalıştırabiliyor. Scart avantajı da sunan LG 4K TV modelleri, eski model oyun konsollarına, analog kameralara, nostaljik videolara ya da DVD player gibi cihazlara bağlanabiliyor.

Duvara ve portatif panele kolayca monte edilebilen LG Smart TV modelleri, takılabilir ve sökülebilir ayak bölümleriyle birlikte üretiliyor. Çerçeve kısmının dar tutulduğu, istenilen noktada kendi ayakları üzerinde durabilen bu modeller, alanının büyük bir kısmını ekrana ayırdığından içeriğe maksimum seviyede odaklanmayı mümkün kılıyor. Wi-Fi avantajı sayesinde internete kolayca bağlanabilen LG Android TV modelleri, farklı kategorilerdeki binlerce içeriğe tek tuşla ulaşmayı sağladığı gibi sosyal medya hesaplarıyla da bağlantı gerçekleştiriyor.

Sunduğu görüntü kalitesiyle öne çıkan LG LED TV modelleri, her zevke hitap eden ekran seçenekleriyle sunuluyor. LG fonksiyonları arasında bulunan dahili uydu alıcısı, ekstra kablo ve kumanda gibi unsurlara gereksinimi ortadan kaldırıyor. Bu sayede ekstra elektrik harcamalarının önüne geçilebiliyor. HDMI yuvası bulunan LG modelleri, farklı TV Box ürünlerini televizyona bağlamaya olanak tanıyor. PC / VGA seçeneği sayesinde televizyon bilgisayar monitörü olarak kullanılabiliyor.

Alternatif teknoloji arayan kullanıcılara hitap eden LG plazma televizyon modelleri, ince tasarımlarıyla tüm alanlara kolayca monte edilebiliyor. Tüm modellerde kullanılabilen LG televizyon kumandası, ergonomik şekliyle her yaştan kullanıcı tarafından rahatça kavranabiliyor ve kolay kullanılabiliyor.

Samsung televizyonların öne çıkan özellikleri

Bilişim teknolojilerinin gelişmesinde öncülük eden Samsung, yüksek görüntü kalitesi vaat eden ve şık bir görüntü çizen televizyon modelleri ile her bütçeye ve ihtiyaca hitap ediyor. Düz ekranlardan “curved” (eğik) ekranlara kadar birçok çeşitle farklılaşan Samsung TV özellikleri ve tasarımıyla kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Samsung Ultra HD (4K), Full HD, HD gibi birbirinden farklı ekran çözünürlükleri sunan, farklı özelliklerle donatılmış televizyon modelleri ile eğlenceyi evlere taşıyor.

Farklı ebatlardaki Samsung televizyon modelleri; HDMI, USB, Bluetooth, CI+, RGB, 3,5 mm jack, AUX, Scart, DVI ve Kablolu bağlantı seçenekleri ile farklı kaynaklardan veri alışverişine olanak tanıyor. Android, Android 5, Android 6, WebOS, Tizen ve Linux gibi işletim sistemlerini kullanan LED TV’ler zarif tasarımları ve görüntü kaliteleri ile dikkat çekiyor.

OLED teknolojisini kullanan Samsung modelleri de bulunuyor. 1 milyardan fazla renk arasından akıllı algoritmaları sayesinde seçim yapabilen Samsung OLED televizyon modelleri, mekânın ışık durumundan bağımsız olarak en iyi görüntüyü elde ediyor. Görüntülerin kalitesi üzerine ölçü birimi olarak renk hacmini kullanan Samsung televizyonlar, yeni nesil teknolojilerinin katkısı sayesinde çarpıcı sonuçlar elde ediyor. En soluk ya da en aydınlık ortamda bile canlı renkler sunan Samsung TV modelleri, HDR teknolojisi sayesinde tüm görüntüleri görsel bir şölene dönüştürüyor.

4K TV modelleri Samsung’un ürün yelpazesinin büyük kısmını oluşturuyor. Samsung televizyon modelleri; Clean View, Samsung Wide Colour Enhancer, UHD Dimming, Quantum Dot, Precision Black ve One Depth teknolojileriyle oyun ve sinema tutkunlarının beğenisini kazanıyor. Mobil cihazların kumanda olarak kullanılabildiği Samsung televizyonlar, ses kalitesini görüntü kalitesi ile paralel bir eksene oturturken tasarımda da dikkat çekiyor. Akıllı çerçeve tasarımları ile Samsung televizyonlar, her açıdan tam görüş hakimiyeti sunuyor.

LG mi Samsung mu?

4K TV modellerinin fiyatlarının, televizyonların ne kadar özellik barındırdığına göre değişkenlik göstermesi 4K TV LG mi Samsung mu olmalı sorusunu gündeme getirebiliyor. Sorunun yanıtına karar verirken hangi modelde hangi ihtiyaca uygun özellik sunulduğuna dikkat etmek gerekiyor.4K TV modellerinde olduğu gibi diğer tüm televizyon modelleri için LG mi Samsung mu sorusunun yanıtı özelliklere göre değişiyor.

Samsung LED TV modelleri, ince tasarımları, kaliteli görüntüleri ve uygun fiyatları ile tercih ediliyor. Full-HD görüntü kalitesi ile oyun severlere ve sıklıkla televizyon izleyenlere kaliteli ses ve görüntü deneyimi sunan Samsung Smart TV modelleri, televizyonun bilgisayar gibi kullanılabilmesini sağlıyor.

Televizyon modellerinde çok sayıda boyut seçeneği sunan LG, üstün görüntü kalitesiyle seyir zevkini yüksek oranda arttırıyor. LG LED TV modelleri, uygun fiyatıyla bütçeyi sarsmıyor. LG markalı televizyon modellerinin çoğu A+ enerji sınıfında yer aldığından LG TV modelleri az enerji harcıyor.

Bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun televizyon modelleri arasında seçim yaparken ürün yorumları ve bilgilendirici içerikleri okumalısınız. Bu sayede LG mi Samsung mu televizyon almalıyım sorunuza en doğru yanıtı bulabilirsiniz.