Oyuncularla Geliştirilen Oyuncu Klavyesi: Logitech Pro Gaming

Oyuncularla Geliştirilen Oyuncu Klavyesi: Logitech Pro Gaming

1581

Bilgisayarda oyun oynamayı sevenler için en önemli donanımlardan biri klavye. Oyuncu ihtiyaçlarına uygun tasarım ve fonksiyonlarla üretilen özel klavyelere bir yenisi eklendi. Bu defa ürünün geliştirilmesine profesyonel oyuncular da katıldı. Logitech G, yeni Pro Gaming Klavye modelini, e-spor oyuncularıyla birlikte tasarladı.

Geliştirdiği donanım ürünleriyle oyun deneyimini artıran Logitech G’nin yeni klavyesi, e-spor oyuncularının işbirliğiyle tasarlandı. Yeni Pro Gaming Klavye yüksek performanslı, rakam tuşları olmayan mekanik yapısıyla dikkat çekiyor. Profesyoneller vazgeçilmezi olmaya aday bu klavye, Logitech’in seçkin Romer-G mekanik tuş anahtarlarına sahip.

Standart mekanik klavyelere oranla %25 daha hızlı harekete geçen Pro Gaming Klavye, daha sessiz bir performans sağlıyor. Ürün, dahili belleği, çıkarılabilir kablo sistemi, taşımayı kolaylaştıran boyutları ve özelleştirilebilir RGB aydınlatmasıyla dikkat çekiyor.

E-spor oyuncularının son derece seçici ve talepkar olduğu gerçeğini dikkate alan Logitech G yöneticileri, tasarımlarını e-spor oyuncularına prototip aşamasındayken gösteriyor ve yorumlarını alıyor. Pro Gaming Klavye de bu şekilde ortaya çıkmış bir ürün. Sonuç, profesyonel oyuncular için son derece tatmin edici oldu. Kazanmak için oynayan oyunculara önerebileceğimiz bu klavye, alanında en iyilerden biri olmaya aday.

E-spor takımı Cloud9’un oyuncularından Jake “Stewie2K” Yip, “Pro Gaming Klavye harika, çünkü rakam tuşları olmadığı için daha küçük, dayanıklı ve masamda bana daha fazla yer kalıyor. Romer-GTM anahtarları güzel ve sakin yazmamı sağlarken, konfor da sunuyor.” sözleriyle, bu yeni klavyenin kendisi için değerini anlatıyor.

Yazar Hakkında

Gazeteciliğe 1996'da, PC Magazine Türkiye’de muhabir olarak başlayan Erdal Kaplanseren; Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Posta ve Hürriyet gazetelerinde teknoloji yazarlığı ve editörlüğü yaptı. PC Magazine, .net ve PCnet gibi dergilerde editörlük ve yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. Kariyerine Radyo Kozmos, NTV Radyo ve CNBC-e ile farklı mecralar ekledi. Hürriyet ve Doğan Burda gruplarında dijital yayıncılık konusunda görevler aldı, yöneticilik yaptı. 2014'te Doğan Grubu'ndan ayrılarak kendi içerik girişimi olan Layka'yı kurdu. Dijital yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra Tekno TV adlı video blogu ile Teknolog.com adlı teknoloji haber blogunu hazırlıyor.

İlgili Yazılar