Nokia 8’in Görüntüsü ve Özellikleri Ortaya Çıktı!

Nokia 8’in Görüntüsü ve Özellikleri Ortaya Çıktı!

31500
main

Nokia’nın sabırsızlıkla beklenen yeni modeli Nokia 8’in yeni görüntüleri ve teknik özellikleri ortaya çıktı! Görünen o ki rakiplerini terletecek bir telefon modeli gelecek.

Akıllı telefon pazarı bu yılın ikinci yarısında ve 2018’de bir hayli hareketli olacak gibi görünüyor. Geçen yılki krizin ardından S8 ve Note 8 modelleriyle gücünü toplamaya hazırlanan Samsung, sonbaharda tanıtacağı yeni iPhone modeliyle rekabeti yükseltmeyi planlayan Apple ve diğer Asyalı telefon üreticilerine bir de Nokia çıkışı eklendi. Şirketin peş peşe gelen model tanıtımları tüketicide de bir heyecan yarattı.

Amiral gemisi model olarak bilinen Nokia 8’le ilgili bazı detaylar ve görüntüleri gündeme bomba gibi düştü. İşte o görseller ve Nokia 8’in teknik özellikleri.

Telefon pazarında o eski ihtişamlı günlerine dönmeyi isteyen Nokia, sırayla piyasa sunduğu Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6’nın ardından bu defa Nokia 8 modeliyle pazarda güç toplamak istiyor. Sızan bilgilere ve görüntülere bakacak olursak, Nokia uzun dönemli stratejisinin önemli bir adımını Nokia 8’le atacak.

Görüntülere bakacak olursak, oldukça ince ve pürüzsüz hatlara sahip bir telefonla karşılaşacağız. Yeni dönem telefon tasarımını yansıtmak yerine, son dönem Lumia tarzına benzer bir tasarım üslubu benimseyen Nokia, yeni modeliyle kullanıcıya teknolojinin yanı sıra estetik bir görüntü de vadediyor.

Nokia 8’in öne çıkan işlevlerinin başında elbette kamera olacak. Daha önceki modellerde olduğu gibi, lens ustası Zeiss ile yapılan anlaşma sayesinde her biri 13 megapiksel çözünürlüğe sahip çift arka kamera Nokia 8’de yer alacak. Sızdırılan görüntülerde de çift Zeiss lens açık biçimde görülüyor.

Nokia 8’de Snapdragon’un 835 işlemcisinin kullanılmasına kesin gözle bakılıyor. Telefonun 5,3 inç büyüklüğünde ve 1440×2560 piksellik bir ekranı olacak. 64 GB dahili depolama alanıyla birlikte 6 GB’lık RAM’i bulunacak. 

Nokia 8’in tanıtım tarihinin 31 Ağustos olması bekleniyor. Nokia 8’in fiyatı ise 600 dolar seviyesinde olacak. Nokia 8 özellikleri hakkında yeni haberler çıktıkça buradan sizlere bildireceğiz.

Nokia 8’in işletim sistemi ise muhtemelen Google’ın Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi olacak.

Yazar Hakkında

Gazeteciliğe 1996'da, PC Magazine Türkiye’de muhabir olarak başlayan Erdal Kaplanseren; Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Posta ve Hürriyet gazetelerinde teknoloji yazarlığı ve editörlüğü yaptı. PC Magazine, .net ve PCnet gibi dergilerde editörlük ve yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. Kariyerine Radyo Kozmos, NTV Radyo ve CNBC-e ile farklı mecralar ekledi. Hürriyet ve Doğan Burda gruplarında dijital yayıncılık konusunda görevler aldı, yöneticilik yaptı. 2014'te Doğan Grubu'ndan ayrılarak kendi içerik girişimi olan Layka'yı kurdu. Dijital yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra Tekno TV adlı video blogu ile Teknolog.com adlı teknoloji haber blogunu hazırlıyor.

İlgili Yazılar