Nokia 3310 Efsanesi Geri Dönüyor!

Nokia 3310 Efsanesi Geri Dönüyor!

99858

Akıllı telefonlar henüz ortaya çıkmamışken, 2000’lerin başlarında sektöre damgasını vurmuş modellerden biri olan Nokia 3310 geri dönüyor! Kolay kullanımı oluşu, ergonomik tasarımı, sağlamlığı ve uygun fiyatıyla büyük satış rakamlarına ulaşan Nokia 3310’un modern sürümü yakında boy gösterebilir.

Telefon birimini Microsoft’a devrettikten sonra geçen yasaklı yılların ardından Nokia nihayet kendi markasıyla yeniden telefon üretmeye başladı. Son gelen bilgilere göre, şirketin efsaneleşmiş modellerinden biri olan Nokia 3310, modern dünyaya ayak uydurulmuş yeni versiyonuyla tekrar piyasaya çıkacak. Aradan geçen yıllara rağmen hâlâ anısını taze tutan cihazlardan biri Nokia 3310 ve bu haber kesinlikle çoğu kullanıcı için bir hayli heyecan verici olacak.

Üstelik tanıtım tarihi de çok yakın. Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması beklenen yeni Nokia 3310’un, 26 Şubat’ta tanıtılması ve Nisan ayında da Avrupa’da satışa sunulması bekleniyor. Nokia’nın, Barselona’daki özel lansmanda 3 farklı model tanıtması öngörülüyor.

Geçtiğimiz ay Çin pazarına altı model telefonla giriş yapan Nokia, gelen rakamlardan memnun olacak ki stratejisini Avrupa’ya doğru genişletme kararı aldı. Npkşa 3301’un yanı sıra, şirketin Nokia 5 ve Nokia 6 adlı modelleri tanıtması bekleniyor. Nokia 5’in 5,2 inç HD ekran, 2GB bellek, 12 MB arka kamera ve Snapdragon 430 işlemciyle gelmesi söz konusu. Nokia 5’in 199 euro, Nokia 6’nın 249 euro fiyatla gelmesi tahmin edilirken, yeni Nokia 3310’un fiyatının yine düşük olması ve 59 euro civarı bir fiyattan satışa çıkması konuşuşuyor.

Yazar Hakkında

Gazeteciliğe 1996'da, PC Magazine Türkiye’de muhabir olarak başlayan Erdal Kaplanseren; Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Posta ve Hürriyet gazetelerinde teknoloji yazarlığı ve editörlüğü yaptı. PC Magazine, .net ve PCnet gibi dergilerde editörlük ve yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. Kariyerine Radyo Kozmos, NTV Radyo ve CNBC-e ile farklı mecralar ekledi. Hürriyet ve Doğan Burda gruplarında dijital yayıncılık konusunda görevler aldı, yöneticilik yaptı. 2014'te Doğan Grubu'ndan ayrılarak kendi içerik girişimi olan Layka'yı kurdu. Dijital yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra Tekno TV adlı video blogu ile Teknolog.com adlı teknoloji haber blogunu hazırlıyor.

İlgili Yazılar