Espor Şampiyonluk Ligi’nin Liderlik Mücadelesi Sürüyor

Espor Şampiyonluk Ligi’nin Liderlik Mücadelesi Sürüyor

4926
main

Türkiye’nin tek profesyonel espor ligi olan League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nin 5. haftası yine amansız bir zirve mücadelesine sahne oldu. Haftayı 18 puanla zirvede kapatan BAUSuperMassive eSports, kendisiyle eşit puana sahip Oyunfor.CREW’un soluğunu ensesinde hissederken, GittiGidiyor sponsorluğundaki 1907 Fenerbahçe Espor 17 puanla “yarıştan kopmuyorum” mesajı verdi.

Türkiye’nin tek profesyonel espor ligi League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi’nin zirvesindeki düğüm 5. haftada da devam etti. Geçtiğimiz hafta 14’er puanla zirvenin ilk sırasını paylaşan BAUSuperMassive eSports ve Oyunfor.CREW, bu haftaki serilerin sonunda aldıkları birer galibiyet ve birer beraberlikle eşitliği sürdürdü. Geçtiğimiz haftayı 13 puanla tamamlayan GittiGidiyor sponsorluğundaki 1907 Fenerbahçe Espor da serilerde benzer bir başarıya imza atarak 5. haftayı 17 puanla kapattı.

Dört hafta boyunca serilerde beraberliğin ötesine geçemeyen Team AURORA, 5. haftada sürpriz bir çıkış yakalayarak oynadığı iki seride birden galibiyete imza attı ve 6 puan birden alarak sıralamada önemli bir avantaj elde etti. 5. hafta sonunda haftanın takımı Team AURORA olurken, haftanın beşlisi üst koridorda Oyunfor.CREW’dan Elwind, ormanda 1907 Fenerbahçe Espor’dan Move, orta koridorda Team AURORA’dan Godbro Sama, alt koridorda P3P eSports’dan reje ve destekte Team AURORA’dan Zergsting olarak belirlendi.

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde yer alan 8 takımın 7 hafta sürecek mücadelesinin ardından çeyrek ve yarı finalde de başarı elde ederek zirveye yerleşen iki takım, 19 Ağustos tarihindeki League of Legends Türkiye Büyük Finali’nde şampiyonu belirlemek için karşı karşıya gelecek.

Twitch, Youtube ve S Sport TV kanalından canlı yayın

Mevsimin tüm karşılaşmaları League of Legends’ın Twitch (http://tr.twitch.tv/riotgamesturkish) ve YouTube (http://www.youtube.com/LoLespor) kanallarından canlı olarak izlenebiliyor. League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi, pazartesi günleri oynanan maçların canlı yayınıyla S Sport ekranlarında yer alıyor.

Detaylı 2017 Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi fikstürünü tr.lolesports.com/tr/makaleler/sl-2017-yaz-mevsimi-fiksturu adresinde bulabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Gazeteciliğe 1996'da, PC Magazine Türkiye’de muhabir olarak başlayan Erdal Kaplanseren; Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Posta ve Hürriyet gazetelerinde teknoloji yazarlığı ve editörlüğü yaptı. PC Magazine, .net ve PCnet gibi dergilerde editörlük ve yayın yönetmenliği görevlerini yürüttü. Kariyerine Radyo Kozmos, NTV Radyo ve CNBC-e ile farklı mecralar ekledi. Hürriyet ve Doğan Burda gruplarında dijital yayıncılık konusunda görevler aldı, yöneticilik yaptı. 2014'te Doğan Grubu'ndan ayrılarak kendi içerik girişimi olan Layka'yı kurdu. Dijital yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra Tekno TV adlı video blogu ile Teknolog.com adlı teknoloji haber blogunu hazırlıyor.

İlgili Yazılar