Çocuklara Tatil Sevdirecek 20 Kitap

Çocuklara Tatil Sevdirecek 20 Kitap

890
main

Yazın keyfini deniz, havuz, kum ve bahçelerde birbirinden eğlenceli oyunlar ve aktivitelerle çıkaran çocuklarınıza tatilde kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya ne dersiniz? O zaman onlar için seçtiğimiz bu kitaplara bir göz atın!

Yaz tatillerinde okula ara vermenin tadını çıkaran çocuklar için vakit hep dolu dolu geçer. Deniz ve havuz kenarı aktivitelerden bahçe oyunlarına, bisikletten çocuk parklarına; yapacak çok şey var. Bu aktivitelerden en keyiflisi de hiç şüphesiz kitap okumak! Siz de çocuklara tatili sevdirecek bu birbirinden güzel 20 çocuk kitabı ile ona harika bir yaz hediyesi verebilirsiniz.

Tatil temalı öyküler

Birbirinden keyifli tatil öyküleri ve hikayeleri ile çocuğunuzun seyahat anlayışına renk katın. Bu yaza özel seçtiğimiz, çocuklar için kitaplar arasında Semiha Türkyılmaz’ın harika bir dostluk macerasını konu alan ‘Tatil Çılgınlığı’, A. Vahap Akbaş’ın ilkokula giden çocukların sevgi dolu tatil hikayelerini anlatan ‘Tatil Rüyası’, Zekeriya Kaya’nın bir ailenin tatil hazırlığını anlatan ‘Eyvah Yine Tatil’ ve İş Bankası Kültür Yayınları’nın miniklere özel, çocuklarınızın sahneleri hareket ettirip eğlenceli bir tatil öyküsüne katılarak yeni kelimeler öğreneceği ‘Hareketli Tatil’ kitapları yer alıyor.

Tanıdık kahramanların tatil maceraları

Hepimizin yakından tanıdığı kahramanların tatil maceralarını da unutmayalım! Sizin için seçtiğimiz çocuk serileri ve tatile özel çocuk kitapları arasında Rıfat Ilgaz’ın ‘Bacaksız’ının tatil köyündeki anıları, kült Ayşegül’ün ‘Yaşasın Tatil’ kitabı, karikatürist Salih Memecan’ın meşhur Limon ve Zeytin’inin komik tatil karikatürleri ve Afacan Dedektifler’in ‘Tatil Kampında’ kitabı yer alıyor.

Boyama ve çıkartma aktiviteli kitaplar

Elbette ki çocukların en fazla ilgisini çeken kitaplar arasında boyama ve çıkartma kitapları yer alır. Yaz tatillerinde hem yaratıcılıklarını geliştirecek hem de eğlenceli anlar yaşamalarını sağlayacak bu boyama kitapları ve çıkartma kitapları arasından seçim yapmak bile çok keyifli. Bizim size önerdiğimiz çocuklar için boyama kitapları ile çıkartmalı kitaplar arasında ‘Minnie Mouse’ ve ‘Karlar Ülkesi’ gibi Disney efsanelerinin tatil maceraları, içinde bulmacalardan boyamalara birbirinden yaratıcı sayfalar bulunan ‘Tatil Çizim Kitabım’ ve miniklerin hayallerindeki tatilleri çıkartmalarla yaratacağı, İş Bankası Kültür Yayınları’nın ‘Çıkartmalı Tatil Oyun Kitabı’ var.

Bunu da okuyun: Çocuklar İçin GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz 28 Plaj Oyuncağı

Şişme oyun havuzlarından can simitlerine, deniz yataklarından kova setlerine, sörf tahtalarından deniz toplarına; çocuğunuzun yaz tatiline renk katacak en eğlenceli 28 ürünü sizin için seçtik.

Eğitici tatil kitapları

Çocuklarınız yaz seyahatlerine eğitici kitapları da birbirinden eğlenceli tatil versiyonları ile dahil edebilirsiniz. Sizin için seçtiklerimiz arasında İlknur Levent’in ‘Tatil Bilmecesi’ kitabı, Esra Korkmaz tarafından 48 ay ve üzeri çocukların gelişimsel dönemleri göz önünde bulundurularak hazırlanmış olan ve içinde zeka geliştirici oyunlar bulunan ‘Tatil Şenliği’ kitabı, İş Bankası Kültür Yayınları’nın ‘Yazmayı Öğreniyorum’ serisinden çocuklarınızın ilk kelimelerini yazabileceği ‘Tatil Kitabım’ ve Doğan Egmont yayınlarının ‘İlk Tatil Defterim’ adlı kitabı yer alıyor.

Sınıflara özel tatil kitapları

Son olarak çocuğunuzun yeni başlayacağı sınıfa özel olarak seçebileceğiniz, birbirinden eğlenceli içeriklere sahip, Tudem Yayınları’nın tatil setleri olmazsa olmazlar arasında! İçlerinde 12 haftaya 12 fasikül, anne-baba kitapçıkları, ‘okumayı seviyorum’ ekleri ve ödül çıkartmaları bulunan bu tatil kitapları çocuklarınızın tüm yazına eşlik edecek.