Alışveriş Rehberi: Baston Pusetler

Alışveriş Rehberi: Baston Pusetler

3282
main

Katlanır özellikleri, hafif tasarımları, konforlu ve güvenli özellikleri ile her bebekli ailede bulunması gereken ürünlerden biri olan baston bebek arabalarını seçmeden önce bu yazımıza mutlaka göz atın!

Bebeğinizle uzun süreli yürüyüşleriniz için çok fazla tercih edilmese de gündelik hayatınızın temposunda ya da seyahatlerinizde kurtarıcı bir seçenek olan baston pusetler her bebekli ailede bulunması gereken ürünler arasında. Çoğunlukla tek bir hareketle çok kolay bir şekilde katlandığında neredeyse şemsiye formunu alan ve hafif tasarımıyla son derece pratik bir ürün olan baston bebek arabaları hakkında bilmeniz gerekenler bu yazımızda.

Neden baston puset almalıyız?

Baston pusetlerin en büyük avantajı hafifliği ve kolay bir şekilde kapanıp açılabilir olması. Tek elle bile kapayabileceğiniz sistemlerle tasarlanmış olan baston puset modelleri kapandığında şemsiye gibi oluyor ve bagajınızda çok hafif bir yer kaplıyor. Dolayısıyla özelikle kısa mesafeli yürüşler ve seyahatler için son derece pratik bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Baston puset alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Baston bebek arabasın satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç detay var. Aracın manevra kabiliyeti ve isketin sağlamlığı elbette ki öncelikli bakılması gerekenler arasında. İhtiyacınıza ve çocuğunuzun ağırlığına göre pusetlerin kendi ağırlıkları ve taşıma kapasiteleri de değerlendirilecek diğer detaylar. Birçok markada farklı yatış kademeleri ve emniyet kemer ayarları bulunan baston bebek arabaları arasından seçim yapmadan önce sizin için GittiGidiyor’dan seçtiğimiz 10 baston bebek arabasının özelliklerine göz atabilirsiniz.

MacLaren

5,5 kg ağırlığındaki kullanışlı tasarımıyla öne çıkan MacLaren Quest baston puset arka ve ön tekerlerindeki süspansiyon ile sarsıntırız bir sürüş deneyimi sunuyor. Çok büyük bir açılan tenteye sahip ve ilave siperliği ile güneşe karşı etkin bir koruma sağlıyor. Sırt mekanizmasındaki 4 farklı kademede ayarlanabilen yatış açısı ile bebeğinize konforlu bir yatış sunan bebek arabası, 5 noktalı emniyet kemeri ile de bebeğinizi arabadan kolayca çıkarabilmenize yardımcı oluyor. 5 saniyede tek elle kapanma ve pratik bir şekilde açılma özelliğine sahip pusette ön tekerler 360 derece dönebiliyor ve tek hareketle kolayca sabitlenebiliyor.

Chicco

7 kg ağırlığındaki Chicco Lite Way Top 2 Denim baston bebek arabası üstün manevra kabiliyetine sahip bir ürün. 5 noktalı emniyet kemeri sistemine sahip olan pusetin bacak arasındaki koruma pedleri de konforlu bir güvenlik sağlıyor. Dolgulu pedlerle desteklenmiş oturma bölümünün yanı sıra farklı pozisyonlarda 4 kademede tek parmak hareketi ile ayarlanabilen sırt desteği sağlayan ürün, eş zamanlı fren sistemine sahip.

Peg Perego

Doğumdan itibaren 36 aya kadar kullanılabilen 5.7 kg ağırlığındaki Peg Perego Pliko Mini Classico baston puset yüksekliği ayarlanabilen ergonomik tutma saplarına sahip. Çok pozisyonlu sırt ünitesi ve ayarlanabilir ayak desteği ile öne çıkan ürün, tek elle katlanabiliyor ve katlandığında desteksiz şekilde ayakta durabiliyor. Tentesinde ekstra ebeveyn penceresi bulunan tasarımı ile şık ve güvenli olan puset, tek tuşla fren sistemine ve tekerleklerinde süspansiyon sistemine sahip.

Kraft

7,7 kg ağırlığındaki Kraft MA 13130 Porto baston bebek arabası modeli çıkarılabilir ön barı ve 3 pozisyona ayarlanabilen sırt dayanağı ile pratik bir ürün. Tentesinin üzerinde minik bir penceresi de bulunan puset, ayarlanabilir ayak dayanağı, ve tentesindei rüzgarlığı ile de öne çıkıyor. Ön barıyla birlikte katlandığında otomatik kilitleniyor ve katlıyken taşımada kolaylık sağlayan bir taşıma sapına sahip.

Soo Baby

15 kg’lık bir taşıma kapasitesine sahip olan Soo Baby Litewings Travel Sistem baston bebek arabası modelleri doğumdan 3,5 yaşına kadar kullanılabiliyor. Oto güvenlik koltuğu sayesinde bebekle yapılan otomobil seyahatlerinde rahatça kullanabileceğiniz bu puset, tam yatan sırt kısmına ve 4 farklı sırt yatış pozisyonuna sahip. Ergonomik tutma sapları, 360 derece dönen ön tekerlekleri, geniş tentesi, 5 noktalı emniyet kemeri gibi özelliklere sahip baston bebek arabası, büyüyen bir çocuk için mükemmel uyumu sağlamak üzere 3 kademeli kemer takımı ayarı bulunduruyor. Ekstra dolgu malzemeli koltuğu, yenidoğanlar için ayarlanabilir baş desteği ve yan koruma sistemi ile miniklere konforlu bir yatış vaat ediyor.

Venue

7 kg ağırlığındaki Venue VN-6180 Rebel baston puset modelleri 6 aydan 48 aya kadar kullanılabiliyor. 20 kg’a kadar bir taşıma kapasitesine sahip olan puset, 3 kademe ayarlanabilen ve tam yatabilen sırt dayanağına sahip. 5 nokta emniyet kemeri ve ekstra güvenlik için ikinci emniyet kilidi bulunan pusette 360 derece dönebilen ön ve park frenli arka tekerlekler yer alıyor. Bebek uyuyunca öne uzayabilen ayaklığı ve ergonomik tasarımı ile son derece kullanışlı bir model.

Bunu da okuyun: Puset Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Otomobil almak mı yoksa puset almak mı daha zor? Annelerin pek çoğu bu soruya cevap verirken tereddütsüz “Kesinlikle puset!” diyecektir. Siz de yüzlerce çeşit arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız, tavsiyelerimize göz atın.

McRae MC 225

6,6 kg ağırlığındaki McRae baston puset modeli, 5 saniyede tek elle kapanma ve pratik bir şekilde açılma özelliğine sahip. Katlandığında en küçük arabanın bile bagajına sığabilen puset, geriye yatık tasarımıyla da bebeğin ağırlığını tüm arabay eşit şekilde dağıtıyor. Sırt kısmındaki ortopedik bel destek sistemi ile bebeğiniz için maksimum rahatlık sağlayan puset, 5 kademeli ayar pozisyonuna sahip. Uyku pozisyonunda tam şekilde yatabiliyor.

Ayyıldız

20 kg taşıma kapasitesine sahip Ayyıldız baston bebek arabasında 3 pozisyonlu yatabilen sırt dayanağı sayesinde istenilen kademede yatak ayarı yapılabiliyor. 5 noktalı emniyet kemerine sahip olan bebek arabasının tentesi de ayarlanabilir şekilde tasarlanmış. Ön tekerlekleri 360 derece dönme kabiliyetinde, arka tekerler fren tertibatlı ve dört tekerleği de bağımsız süspansiyonlu.

Pierre Cardin

6,5 kg ağırlığındaki Pierre Cardin PS 405 baston bebek arabası ultra hafif alüminyum yapısıyla son derece pratik bir ürün. Bebeğinizi gövde ve bacaklarından sabitleyen 5 noktalı emniyet kemeri ile maksimum güvenlik sağlayan pusetin tentesi de rahatlıkla sökülüp takılabiliyor ve güneşi kesmek açısından ekstra büyük olma özelliiğine sahip. 15 kg taşıma kapasiteli bebek arabası sportif tasarımı ile de öne çıkıyor.

İkizlere özel: Babyhope

Doğumdan itibaren kullanılabilen ikizler için baston puset modellerinden biri Babyhope BH-610. 3 pozisyonlu tam yatabilen sırt ayarına sahip ürün, ayarlanabilen ayak dayanakları da bulunduruyor. 5 nokta emniyet kemeri ile güvenliği sağlayan puset, tam kapanabilen bir tenteye sahip. Yan yana oturma düzeni ve farklı renk seçenekleri ile ikizler için baston bebek arabaları konusunda son derece şık bir seçenek olan Babyhope’un puset ağırlığı 13 kg, taşıma kapasitesi ise 25 kg.