23 Nisan’da Çocuğunuzla Katılabileceğiniz 10 Etkinlik

23 Nisan’da Çocuğunuzla Katılabileceğiniz 10 Etkinlik

1422
main

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl da ülkemizin dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlanıyor. İşte şenliklerden atölyelere, konserlerden gösterilere, çocuğunuzla birlikte katılabileceğiniz 23 Nisan 2017 etkinlikleri karşınızda!

23 Nisan Çocuk Şenliği @ Özgürlük Parkı (İstanbul)

Tarih: 22-23 Nisan
Saat: 11:00 – 18:00

Şenlik kapsamında kurulacak olan dev şişme oyun parkurlarında çocuklar diledikleri gibi oynayabilecek. Çocuklar aynı zamanda saat 13.00 itibariyle interaktif sahne performansları; kukla gösterisi, Dj eşliğinde oyunlar, ilizyon gösterisi ve akrobat gösterisi izleyebilecekler. Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı (BAK) Eşini Bul Oyunu, Muzipo Kids Ziverbey “Eğlenceli Parkur Etkinliği”, Empati Sahnesi, Kybele Arkeoloji Atölyesi etkinlikleri ile çocuklar eğlenceli bir 2 gün geçirecek. 23 Nisan’da Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi öğretmen ve öğrencileri Özgürlük Parkı’nda çocuklar için davullarıyla ritim tutacaklar. Ayrıca Çocuk Sanat Merkezi Öğrencileri, “Paletimde 23 Nisan Şiirleri” resim yarışması ödül töreni ve konser etkinliği, interaktif dans etkinliği, pop orkestrası ve ritim gurubu ile Özgürlük Parkı’nda olacaklar.

Geçici Hayvan Bakım Evi Ziyareti @ Kadıköy (İstanbul)

Tarih: 21 Nisan
Saat: 12:00

Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği, “Çocuklarımızla Bakım Evimizdeki Hayvanlarımızı Buluşturuyoruz” temalı etkinlikte çocuklar birlikte oyunlar oynanıp piknik yapmanın ardından, hayvan sevgisi ve “Satın Alma Sahiplen” temalı resim aktiviteleri yapılıyor olacak. 23 Nisan’da ise kısa animasyon seçkisinden oluşacak animasyon film gösterimi ve söyleşi etkinliği düzenlenecek.

Karikatür Atölyesi @ Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi (İstanbul)

Tarih: 22-23 Nisan
Saat: 12:00 – 15:00 (22 Nisan) / 14:00 – 16:00 (23 Nisan)

22 Nisan Cumartesi günü 7-14 yaş grubu için Eda Oral ve Anıl Gürak ile 23 Nisan Pazar, Nuhsal/Ayşe Işın ve Erhan Candan yürütücülüğünde karikatür atölyesi düzenlenecek. Atölyelerde karikatüre, karikatür çizimine dair kısa bilgilendirme ve çizim çalışması gerçekleştiriliyor olacak.

Çağla Şikel’den Masallar @ Kanyon Alışveriş Merkezi (İstanbul)

Tarih: 22 Nisan
Saat: 13:00 ve 15:00

Kanyon AVM bu 23 Nisan’da çocukları birbirinden güzel masallarla buluşturacak. Çağla Şikel’in çocuklar için “Uyku Şampiyonasına Katılan Çocuk” masalını okuyacağı etkinliğe 6-10 yaş aralığındaki çocuklar ücretsiz olarak katılabiliyor olacak.

Atatürk Olmadan Önceki Mustafa @ Borusan Contemporary (İstanbul)

Tarih: 22 Nisan
Saat: 14:00

Borusan Contemporary’nin 23 Nisan etkinlikleri kapsamında gerçekleştireceği bu özel atölyede Atatürk’ün çocukluğu ile ilgili sunumlar ve görseller yer alacak. 5-7 yaş grubu çocukların katılacağı çalışmada çocuklar koleksiyonda bulunan çalışmaları inceleyecek ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlanan “Atatürk ve Çocukluğu” sunumunu izleyecek. Etkinliğin ücreti bir ebeveyn ve bir çocuk için 20 TL.

Animals Musical @ Uniq İstanbul (İstanbul)

Tarih: 23 Nisan
Saat: 14:30

Uniq İstanbul da etkileyici bir 23 Nisan etkinliğine imza atıyor. İnsan vücuduyla entegre olan dev hayvan kuklaları ve el işçiliği ile yapılmış benzersiz kostümler, ve polifonik korosuyla sahne alacak olan Animals Musical 23 Nisan’ın kaçırılmaması gereken aktiviteleri arasında. 7 yaş ve üzeri çocukların katılacağı etkinliğin ücreti 56 TL.

Tekno Karnaval @ İzmir Arena (İzmir)

Tarih: 23 Nisan
Saat: 10:00-22:00

İzmir’de 5-15 yaş grubu için düzenlenecek olan karnaval kapsamında çocuklar gün boyunca çeşitli etkinliklere katılıyor olacak. Bu etkinlikler arasında Lego Robotik öne çıkarken, çocuklar üç boyutlu sanal gerçeklik gözlükleri ile heyecan dolu anlar yaşayacaklar. Quatro Bungee Trambolin, Survivor Parkuru, oyun alanları ve renkli animasyonlarla şenlenecek olan karnavalde Enes Batur da hayranlarıyla buluşacak.

Çocuk Kitapları Şenliği @ CerModern (Ankara)

Tarih: 22-23 Nisan
Saat: 10:00

Ankara’daki CerModern Müzesi’nde düzenlenecek etkinlikte çocuklar kitaplarla buluşacak. Ankara Çocuk Kitapları Şenliği kapsamında, çocuk yayınevleri stantlarının yanı sıra atölyeler, yazar söyleşileri ve dans gösterileri ile müzik dinletileri de yer alacak.

Erasta Çocuk Şenliği @ Erasta Alışveriş Merkezi (Antalya)

Tarih: 22-23 Nisan
Saat: 12:00

Antalya Erasta AVM’de düzenlenecek olan çocuk şenliğinde ödüllü oyunlardan eğlenceli şov ve gösterilere birçok etkinlik yer alacak. Her yaş grubundan çocuğun katılabileceği ücretsiz etkinlikler kapsamında ödüllü labut oyunu, sürpriz hediyeler, bubble show, müzik, dans, eğlence ve özel sergiler düzenlenlecek.

Kızılderili Köyü @ Piazza Alışveriş Merkezi (Kahramanmaraş)

Tarih: 21-22-23 Nisan
Saat: 13:00

Kahramanmaraş’ta Piazza AVM’de düzenlenecek etkinlikte kızılderili teması seçilmiş. Etkinlik kapsamında kızılderili çadırları, atları, masalları ve dansları yer alacak. Her yaş grubundan çocuğun katılabileceği etkinliğe katılmak için Piazza AVM’den 50 TL ve üzeri alışveriş yapmış olmak gerekeceğini de not edelim.